Suri muusik ja helilooja Kustas Kikerpuu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kustas Kikerpuu telestuudios 1970ndatel

FOTO: Erakogu

Täna suri eile 71-aastaseks saanud džässmuusik ja helilooja Kustas Kikerpuu.

Aastate jooksul on ta kirjutanud ligi kakssada laulu, mille tekstid on ta tavaliselt ise kirjutanud, vahendasid ERR Uudised.

Tema tuntumate lugude seas on ETV saate «Horoskoop» laulud «Mul meeles veel», «Meie kaks», «Kannikesed emale». Samuti on ta kirjutanud sõnad menulaulule «Lõppenud on päevad».

Aastatel 1985-1991 oli Kikerpuu Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio Estraadiorkestri dirigent.

Kitarrist Tiit Pauluse hinnangul tõi Kikerpuu orkestri kõlasse kaasaegsemat värvi ja kasutas oma seadetes toonase orkestri pillimeestest rohkesti neid, kes olid jazziga sina peal.

Jaak Joala on öelnud, et tema karjäär oleks võinud Kikerpuuga kohtumiseta hoopis madalama trajektooriga kulgeda. Heidy Tamme on varem märkinud, et Kikerpuu «Tantsulaul», kus kasatšokki keerutatakse, on selline menuviis, mis tema lauldes võidab kuulajate südamed olenemata riigist või riigikorrast.

«Ise olen loomult selline 70–80-protsendine perfektsionist. Põhiliselt vaid muusikaga tegelenud, aga püüdnud endast alati maksimumi anda, et sada protsenti kätte saada. Alati see ei pruugi õnnestuda, vahel ikka pärast vaatad, et siin oleks saanud veel paremini teha. Aga põhiline kreedo on ikka see, et kui midagi ette võtad, siis tuleb panna nii palju kui jaksad, isegi kui tervisega maksta,» on Kikerpuu Postimehes ilmunud loos öelnud.

 

    Tagasi üles