L, 28.05.2022

Tõnu Õnnepalu esitleb uut romaani

Kultuuritoimetus
Tõnu Õnnepalu esitleb uut romaani
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõnu Õnnepalu, «Pariis. 25 aastat hiljem».
Tõnu Õnnepalu, «Pariis. 25 aastat hiljem». Foto: Raamat

Tõnu Õnnepalu esitleb kolmapäeval, 17. aprillil kell 17 Viru Keskuse Rahva Raamatus oma uut raamatut «Pariis. 25 aastat hiljem», mis on esimene osa triloogiast, kus ollakse kodus mujal kui kodus.

Järgmine köide, «Muskoka, Ontario. Märkmeid ühelt aakrilt», viib mõistagi Kanada vaigust lõhnavatesse laantesse. Ja viimases köites jõutakse välja ühele meresaarele. Need pole reisiraamatud, need on koharaamatud, ühest maailma kohast maailma ja iseendasse vaatamise raamatud. Võib-olla ka koduotsimise raamatud. Sest kus see inimese kodu siis õieti on, kas kuskil paigas maailmas, iseendas või hoopis kusagil sealpool maailma ja ennast? Kõigis neis mujal-kodudes kohtab muidugi ka nende paikade teisi asukaid: inimesi, taimi, loomi, linde, raamatuid, mälestusi, kummitusi ja muid vaime. Sest kõik paigad on ju asustatud enne meid.

Esitlusel uurib uue kirjandusliku sarja ja selle esikteose väljaandmise tagamaade ja tähenduslikkuse kohta Tõnu Õnnepalult lähemalt armastatud teleajakirjanikuna tuntud Joonas Hellerma.

Tõnu Õnnepalu on eesti proosakirjanik, luuletaja, tõlkija. Lisaks oli ta ajakirja Vikerkaar algupärase ja tõlkekirjanduse toimetaja. Tema teosed on alati kirjandussõprade seas oodatud ning üks kuulsamaid on kirjanikunime Emil Tode all kirjutatud romaan «Piiririik». Viimati jõudis menukaimate raamatute edetabelisse Tõnu Õnnepalu 2017. aasta lõpus ilmunud romaan «Valede kataloog. Inglise aed».

Märksõnad
Tagasi üles