T, 27.09.2022

Galerii: nõnda avati Fotografiska Tallinn

Kultuuritoimetus
Galerii: nõnda avati Fotografiska Tallinn
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kolmapäeva õhtul avati Telliskivi Loomelinnakus Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus Fotografiska. Fotografiska Tallinna eesmärk on olla kohtumispaik, kus saavad kokku kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis.

Koos maailmatasemel fotograafide võrgustikuga on Fotografiska Stockholm korraldanud üle 190 näituse, kus on olnud esindatud nii oma ala tipptegijad nagu Annie Leibovitz, David La Chapelle, Irving Penn, Helmut Newton, Sarah Moon, Nick Brandt ja Andres Serrano kui ka uued tärkavad anded fotokunsti maailmas. Fotografiska on ajalooliselt tegutsenud mõjutajana, mängides ühiskonnas aktiivset rolli ja tõstatades vastuolulisi küsimusi.

Fotografiska Tallinn avatakse nelja näitusega: britt Jimmy Nelsoni «Austusavaldus inimkonnale» (Homage to Humanity), norralanna Anja Niemi «Rollis» (In Character), soomlase Pentti Samallahti «Kauge maa» (Distant Land), eestlanna Anna-Stina Treumundi «Lilli, Reed, Frieda, Sabine, Eha, Malle, Alfred, Rein ja Mari».

«Me kasutame fotokunsti jõudu, et ühendada ühiskonda, luua positiivset mõju ning tõmmata tähelepanu eri teemadele. Fotograafide loomingu kaudu jutustame piltide taga peituvaid lugusid ja avame vaatenurki, mida ei saa eirata, olgu need siis kaunid, valusad, üllatavad või ebamugavad,» selgitas Fotografiska Tallinna tegevjuht Margit Aasmäe.

Fotografiska Tallinna kontseptsioon hõlmab näituste ja ürituste ala, kohvikut, restorani ning disainipoodi. Restorani juhib tippkokk Peeter Pihel, keda tuntakse siinmail kirgliku säästliku toiduvalmistamise eestvedajana. Loodav restoran on kantud «Kestliku naudingu» ideest – kokku on põimitud suurepärased maitseelamused ning jäätmevaba ja ressursihoidlik toiduvalmistamine.

Fotografiska Tallinn asub Telliskivi Loomelinnaku südames hoones, mida senini tunti Punase Maja nime all. Hoone projekteeris Salto Arhitektuuribüroo ja interjööri teostas sisearhitekt Toomas Korb.

Märksõnad
Tagasi üles