Prima Vista kutsub koolinoori osalema infootsingumängus

Prima Vista tiivuline maskott Pegasus.

FOTO: Sille Annuk / Tartu Postimees

Kirjandusfestival Prima Vista kutsub 8.–12. klassi õpilasi osalema 8.–21. septembrini toimuvas veebipõhises kirjanduslikus infootsingumängus. Festivali eelüritusena toimuv digitaalne osalusmäng sobib kasutamiseks näiteks distantsõppe päeval/nädalal kirjanduse või arvutiõpetuse tunni teemana.

Tänapäeva maailmas toimetulekuks on oluline info leidmine ja selle tõlgendamine. Teadmised ja informatsioon on tulevikukuld ning kunst on ainult see oluline internetis olevast infoküllusest üles leida. Veebimängu «Otsi kohta, kust sa saad» eesmärgiks ongi tutvustada info leidmise võimalusi erinevatest andmekogudest. Küsimuste ja ülesannete lahendamiseks ei piisa Google’st või Vikipeediast, vaid mäng suunab noori laiendama oma otsinguoskusi ka erinevates andmebaasides ja suurendab seega õpilaste infopädevust.

Kirjandusfestival Prima Vista eelüritus «Otsi kohta, kust sa saad» ootab noori kirjanduslikule otsirännakule lingil: https://forms.gle/dYUJdwyPhBViYL1S7

Infootsingumängus saab osaleda üksi, sõbra või terve klassiga. Parimate auhindamine toimub laupäeval, 26. septembril kl 16 raamatutoas Fahrenheit 451° (Kastani 42, Tartu).

Tagasi üles
Back