Edukas tänu läbikukkumisele
Maailma kõige halvema filmi näitleja käis Tallinnas!

Näitleja ja filmitegija Greg Sestero.

FOTO: Erik Tikan

Mida tähendab, et mingi film on nii halb, et see on juba hea? See küsimus keerles mul peas, kui läksin Imelike Filmide Festivali raames kohtuma Greg Sesteroga – mehega, kes sai kuulsaks sellega, et mängis üht peategelast legendaarselt kehvas filmis, 2003. aasta linateoses «The Room».

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Peaaegu 15 aastat tagasi ei vaadanud seda keegi: kuue miljoni eest tehtud film tegi kassat umbes 1800 dollarit. Nüüd on aga filmist saanud kultusteos, mida näidatakse eriseanssidel regulaarselt paljudes kinodes üle terve maailma. Saalitäied hõikavad dialoogi kaasa ning naudivad filmi ogarust täiesti siiralt. Sestero läheb ise sageli koos oma parima sõbra ning «The Roomi» ekstsentrilise looja Tommy Wiseauga nendele seanssidele kohale, et fännidega juttu ajada ja autogramme jagada.

Kogu asja teeb veel jaburamaks see, et algselt pidi «The Room» olema tõsine ja liigutav, sügavalt isiklik draama – midagi, mis oleks võrdväärne Tennessee Williamsi parimate teostega.

Mida arvab Sestero nüüd «kõige paremaks halvaks filmiks» nimetatud teose fenomenist? Selle salapärasest autorist, Tommy Wiseau'st? Ja kuidas mängiti Sestero arvates teda James Franco filmis «The Disaster Artist»? Loe artiklist!

Tagasi üles