Kultuurisoovitused

Tartuffi populaarseimad seansid kogusid üle 2000 vaataja

Tartus avati armastusfilmide festival Tartuff.

FOTO: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

12.–17. augustini Tartus aset leidnud 14. PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff populaarseimad filmid „Rumal noor süda” ja „Kui ema on ära” tõid kumbki Tartu Raekoja platsile ligemale 2300 vaatajat. Koos üritustega kogus festival 15 000 külastust.

Soome režissööri Selma Vilhuneni film „Rumal noor süda”, mis räägib 15-aastastest Helsingi noortest, kes saavad lapse, hindasid kõrgelt ka vaatajad: täidetud hindamissedelite hulga järgi jäi film alla üksnes Taani režissööri Niclas Bendixeni komöödiale „Ditte ja Louise”.

Kõige kõrgema keskmise hinde – 4,88 viiepallisüsteemis – sai vaatajatelt Šveitsi dokumentaalfilm „Alati ja igavesti”, mille režissöör Fanny Bräuning saab auhinnaks Mati Karmini skulptuuri „Suudlevad tudengid”.

Üle mitme aasta näitas Tartuff dokumentaalfilmi ka suurel väliekraanil: inglase Nick Broomfieldi „Marianne ja Leonard. Armastuse sõnad” tõi laupäeva südaööseks raeplatsile ligemale 800 vaatajat.

Athena keskuses näidatud filmidest oli populaarseim Jonathan McHugh´ dokumentaalfilm „Elagu rock!”, mida vaatas natuke rohkem kui täismaja ehk 250 inimest. Saalitäis rahvast elas kaasa ka lastefilmile „Kasper ja Emma lähevad aardejahile” ja animafilmile „Kollane allveelaev”.

Esimest korda festivali ajaloos rulliti Athena keskuse ees lahti punane vaip: kohal olid koguni kolme filmi – „Elagu rock!”, „Alati ja igavesti” ja „Kevad südames” – autorid. „Oma nostalgiliselt kauni kinosaaliga moodustab Athena koos öiselt romantilise Raekoja platsiga ilusa terviku, täiendades klassikalisi mängufilme südamlike dokumentaalidega ning andes külalistele võimaluse ka publikuga vestelda,” ütles Tartuffi juht Agnes Joyet.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles