Filmiklassika särab 4K kvaliteedis ja elava muusikaga

Buster Keaton filmis "Kindral"

FOTO: Filmikaader

Neljapäeval kell 19 saab kinos Sõprus vaadata Buster Keatoni klassikalist tummfilmi «Kindral», mille juurde teeb elavat muusikat briti instrumentaaltrio Haiku Salut.

Buster Keatoni klassikalisele komöödiale «Kindral» («The General») taustaks esitab Haiku Salut oma spetsiaalselt selleks puhuks loodud filmimuusika. Haiku Saluti muusika Kindralile kombineerib elektroonilise muusika, folgi, post-roki ja neoklassika elemente, et näidata filmi uues, dramaatilises valguses.

Orson Welles kirjeldas Kindralit: «Parim komöödia mis kunagi tehtud, parim film Ameerika kodusõja kohta, mis kunagi tehtud ja võib-olla ka parim film, mis kunagi tehtud.» Kindral on üks viimaseid tummfilmide aja suuri filme.

Film põhineb tõestisündinud lool, n-ö suurel auruveduri-tagaajamisel, milles on olulisel kohal Johnnie Gray (Keaton) vedur nimega Kindral. Gray on parasjagu eemale tõrjutud nii Konföderatsiooni armee kui ka oma kihlatu Annabelle’i poolt, kui Uniooni spioonid varastavad Kindrali. Peategelane saab sellega võimaluse tõestada oma kangelaslikkust. Selles oma aja kohta väga ambitsioonikas filmis sooritab Keaton ise eluga riskides kõik oma kaskadööritrikid ning kasutab oma hämmastavat koomilist taju ja kehakeelt loomaks peaaegu täiusliku meelelahutuselamuse.

Show' juures kasutatakse Cohen Meedia poolt 2019. aastal 4K kvaliteedis restaureeritud Kindrali versiooni.

  • «Buster Keatoni teed rajav geniaalsus paistab välja paremini kui ei kunagi varem.» – The Guardian
  • «Haiku Salut mitte ainult ei leia uusi viise, kuidas publikut sellele filmiklassikule lähemale tuua, vaid seda tehes näitavad nad ennast selgelt kui praeguse hetke ja kunsti tabavaid muusikuid.» – LoudAndQuiet

Haiku Saluti Kindral tuli 2019. aasta augustikuus välja ka albumina ning on saadaval Spotify ja teiste platvormide kaudu.

Tagasi üles