Hispaania filmid ja klaasike veini Sõpruses

Luis Buñueli film «Hävitav ingel» linastub Sõpruses.

FOTO: Filmikaader

Hispaania suursaatkond Eestis ja kino Sõprus kutsuvad kõiki Hispaania filmiklassika nädalale, mis toimub 12.–15. oktoobril.

Filminädala raames tuuakse vaatajateni neli hispaaniakeelset filmi ingliskeelsete subtiitritega. Kõiki huvilisi, kes tulevad esimest filmi vaatama, kostitatakse klaasikese Hispaania veiniga.

Filminädala avafilmiks on režissöör Luis García Berlanga film «Calabuch». Keset külma sõda põgeneb professor Hamilton, naiivne teadlane, kes uskus tuumaenergia eelistesse ning sai aru tehtud veast, ja veab kaasa kõik oma saladused. Ta leiab peavarju Calabuchis, ühes Vahemere äärses külas, mis on tema jaoks tõeline ime, sest sealsed inimesed elavad lihtsat elu, säilitavad huumorimeele ja sõprussuhted. Nädala raames näitame ära ka Luis García Berlanga  filmid «Tere tulemast, Mr. Marshall!» ja «Mullikas».

Teisipäeval näeb publik Luis Buñueli filmi «Hävitav ingel». Film sellest, kuidas pärast õhtusööki perekond Nóbile villas avastavad külalised, et seletamatul põhjusel ei saa nad sealt lahkuda. Kui olukord venib mitmele päevale, annab viisakas käitumine teed kõige primitiivsemale ja jõhkramale ellujäämisinstinktile. Ühe enesesse sulgunud sotsiaalse klassi lagunemise lugu.

Filminädala programm:

  • 12.10 – Calabuch (Luis García Berlanga, 1956)
  • 13.10 – Hävitav ingel (Luis Buñuel, 1962)
  • 14.10 – Tere tulemast, Mr. Marshall! (Luis García Berlanga, 1953)
  • 15.10 – Mullikas (Luis García Berlanga, 1985)

Filmid algavad kell 19.00 ja sissepääs on tasuta. Filmid on hispaania keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Toimumiskoht: kino Sõprus (Vana-Posti 8, Tallinn)

Tagasi üles
Back