Loe Oscari võitnud filmide arvustusi

Kaader parima kostüümikunstniku töö eest Oscari saanud filmis "Nähtamatu niit"

FOTO: outnow.ch

Siia koondame Postimehes ilmunud filmiarvustused, mis räägivad Ameerika filmiakadeemia poolt auhindadega pärjatud filmidest. 

Üllatuslikult ei valitud parimaks filmiks üldse «Kolm reklaamtahvlit linna servas», vaid Guillermo del Toro film «Vee puudutus». Parimaks režissööriks tunnistati samuti Guillermo del Toro. Selle arvustust lugege siit.

Parima meesosatäitja Osacrai sai Gary Oledman filmis «Süngeim tund» — arvustus siin. Mõned küll arvavad, et selle auhinna võitis hoopis 15 kilo kõhupadjakest ja grimmi ning tõeliselt oleks pidanud pärjatama Daniel Day Lewist rolli eest filmis «Nähtamatu niit». Seda enam, et Lewis on avalikult öelnud, et nüüd paneb ta filmitegemise lõplikult maha. Seega oleks olnud viimane võimalust talle Oscar anda, aga see jäi kasutamata. «Nähtamatu niidi» arvustus siin.

Parima naisosatäitja rolli võttis täie õigusega Frances McDormand filmis «Kolm reklaamtahvlit linna servas». Arvustus siin.

Parima naisnäitleja kõrvalosas oli Allison Janney osatäitmise eest filmis «Mina, Tonya». Selle kohta lugege siit!

Parima meeskõrvalosa Osacar käks Sam Rockwellile politseinik Dixoni osa eest «Kolmes reklaamtahvlis». Oli ka neid, kes arvasid, et selle peaks saama kindlasti Woody Harrelson samas filmis kehastatud politseipealiku osa eest.

Parima originaalstsenaariumi eest sai auhinna «Kao ära» (arvustus) ja kohandatud stsenaariumi eest «Kutsu mind oma nimega» - viimase arvustus siin.

Parima võõrkeelse filmi Oscar läks Tšiili filmile «Fantastiline naine», mille peaosa kehastab transseksuaalne näitlejanna. Juttu sellest siin.

Parima operaatoritöö eest sai auhinna «Bladerunner 2019» (arvustus), kostüümide eest «Nähtamatu niit», helirežii ja –montaaži eest «Dunkirk» (arvustus).

Tagasi üles
Back