Siia on koondatud Postimehe kultuuritoimetuse kõige loetumad lood 2020. aastal. Nende hulgas on ka artikkel, mis ilmus juba siis, kui uus aasta veel veerand tundigi vana polnud!
Kultuuritoimetuse loetuimad lood 2020
Tammsaare teose oleme võtnud oma rahvusväärtuste alusteoseks. Kui keegi küsiks eestlase kasutusjuhendit, siis annaksime talle pihku «Tõe ja õiguse». Loomulikult huvitab meid, kuidas tuli välja selle põhjal tehtud film, seda enam, et see on režissööri täispika mängufilmi debüüt.
Märkus: aasta alguses näitas filmi ETV ja seetõttu taasavaldasime eelmise aasta arvustuse.
Juba 1. jaanuaril 2020 13 minutit pärast südaööd avaldasime loo, mis platseerus lugemisedetabelis teisele kohale. Muidugi, alles me neid saateid vaatasime, nüüd tahame teada, kas kriitik nägi ja arvas sedasama.
Esimene väliskultuurilugu ja esimene koroonalugu kultuuriedetabelis. Kamp välismaiseid staare otsustas keset märtsikuud pildile trügida piinliku ühisvideoga.
Sellest veebiportaalist saab kinno minemata vaadata Eesti lühifilme nii mängu-, dokumentaal- või animažanris. Loomulikult pakub järjest vingem Eesti filmikunst meile huvi, seda enam, kui loo pealkirjas maagiline sõna «tasuta».
Välismaal läks jälle asi untsu. Aga eks karu tahtis ja ainult head, kui võttis suure kivi, et mehe laubal jalutav kärbes maha lüüa.
Maikuus müüdi virtuaaloksjonil Olev Subbi maal «Via della Lungara» rekordilise hinnaga. Millisega, seda lugege loo seest.
Ka teiste eesti kunstnike maalide eest maksti koroonakevadel märkimisväärseid summasid.
«Kõige rohkem hirmutab mind lolluse pidurdamatu kasv,» ütles Peeter Jalakas intervjuus, mis ühtlasi oli artiklisarja «Tulevik on juba kohal?» võimas avalöök.
Koroona-aja kultuur kolis veebi. Seda artiklit tasub avada praegugi, sest paljusid neist sündmustest saab praegugi järele vaadata ja lingid on loo sees olemas.
Kalender näitas 17. märtsi ja koroonanaljad olid veel värsked ja naljakad.
Ehkki kampaania on praeguseks läbi, pakub artiklis viidatud väärtfilmiportaal ka praegu tugevat programmi, mida tasub sirvida. Ja see ei maksa endiselt kuigi palju.
Kuulus väliskorrespondent Borat Sagdiyev võimsast Kasahstani riigist tegutseb jälle! Eesti esimene uue filmi arvustus ilmus mõistagi Postimehes.
Artikkel räägib sellest, kuidas Venemaal kohtuga kiustakse lavastajat ja Gogoli teatrikeskuse juhti Kirill Serebrennikovi.
Pealkiri räägib iseenda eest, aga oma tundeid jagavad siin ka režissöör Tanel Toom ja produtsent Ivo Felt.
Taas koroona-aja klassikat. Kui täpne olla, siis ütlesid nad selles videos isegi «Jää, kurat, koju!»
Lugu seeriast «Aga mida elevant Eestist arvab?». Hästi arvab, NYT kiidab siin Tallinna kunstihoone virtuaalnäitust.
Juba kolmandat aastat ilmub igal reedel Postimehe veebis filmisaade «Hendrik Alla liikuvad pildid». Kõnealune film peaks veel praegu, kui seda edetabelit loete, kinodes jooksma. Kas olete näinud? Saadet vaadake siitsamast.