Siia on koondatud Postimehe kultuuritoimetuse kõige loetumad lood 2022. aastal. Kõige enam loeti lugusid Ukraina teemal, samuti tunti suurt huvi eestlaste töövõitude vastu välismaal. Need olid 20 kõige huviäratavamat lugu:
Ukraina toetusest eestlaste seksikampaaniani: kultuuritoimetuse loetuimad lood 2022
Emotsionaalselt mõjuv fotogalerii näitas 13. aprillil Vene Föderatsiooni saatkonna juures toimunud aktsiooni, millel oli konkreetne ja päevakajaline sõnum.
Nädal enne töölepingu lõppu esines Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss Eesti riigi, poliitika ja inimeste kohta äärmiselt karmi avaldusega. Muuseas võrdles ta Venemaa kodanike olukorda Eestis juutide olukorraga teise maailmasõja ajal.
Briti keskkonnaaktivistid viskasid Londoni rahvusgaleriis eksponeeritud Vincent van Goghi maali «Päevalilled» pihta Heinzi konservsuppi. Protestijad nõudsid selle jahmatava teoga Briti valitsuselt kõigi nafta- ja gaasiprojektide peatamist. Sarnaseid rünnakuid korraldati ka teistele kallitele kunstiteostele.
1. jaanuaril 2022 arvustas kriitik Margit Adorf teravalt aastavahetuse telesaateid.
Venemaal ja ka Eestis väga tuntud teatri- ja filminäitleja ning lavastaja Julia Aug võib end päritolult pidada nii eestlaseks, juudiks, rootslaseks kui ka poolakaks, kuid olles õppinud ja üles kasvanud venekeelses keskkonnas Narvas ja Peterburis, esindab ta eelkõige vene kultuuri ja venelasi, kes on nüüd Venemaa agressiooni tõttu sattunud põlu alla kogu maailmas.
Humorist, näitleja, muusik, poeet ning seriaalide «Наша Russia» ja «Comedy Club» stsenaristi ning produtsendina tuntud Semjon Slepakov pöördus Instagramis avalikult Venemaa presidendi Vladimir Putini poole.
Sügishooajal paisati vaatajate ette neli uut suheteteemalist tõsielusarja: «Rannamaja», «Villa», «Armastuse malev» ja «Vallaline kaunitar». Margit Adorf viskas neile kõigile kriitiku pilgu peale ja moodustas ka edetabeli, kõntsast kompvekini.
Rita Ray kontserdile saabunud piletita huvilisi üllatas, et kohapeal küsiti pääsme eest 40 eurot, kuigi veebis leitavad reklaamid teatasid veel samal päeval, et kontserdipaigas saab pileti 35 euro eest.
Tõsiasi, et Aivar Mäest sai hiljaaegu Põhja-Pärnumaa valla juht, andis ajendi temaga lõpuks ometi pikemalt vestelda. Mitte üksnes koduvallaga seonduvast, vaid ka sellest, millest on ta aastaid suures plaanis vaikinud. Mis ikkagi juhtus 2020. aastal Rahvusooperis Estonia? Ja mis järgnes?
Tuuli Põhjakas kirjutas aasta räägituimast kohtusaagast, mille keskmes oli endine abielupaar Johnny Depp ja Amber Heard.
Maailma suurima loovusfestivali Cannes Lions kolmes kategoorias nomineeriti Optimisti ja Eesti seksuaaltervise liidu kampaania «#14poleokei». Võidupüha õhtul kuulutati välja võitjad ning žürii tunnistas «#14poleokei» Pronkslõvi vääriliseks kategoorias avaliku sektori PR-kampaania.
Video ja galerii näitasid 16. märtsil toimunud heategevuslikku kontserti Slava Ukraini, mis sündis tosinate muusikute ja vabatahtlike korraldajate koostöös. Kolmetunnise kanaliteülese tele- ja raadiokontserdi jooksul koguti üle 690 000 euro sõjapiirkonna haiglaid abistava MTÜ Slava Ukraini toetuseks.
Eurosaadik Yana Toom (KE) leidis, et kunstnikuna sõnastas Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss emotsionaalselt selle, mis vaevab paljusid eestivenelasi aina rohkem, ja et ta tegi seda väga julgelt.
Priit Pullerits kirjutab, kuidas Eesti näitleja Christin Muuli sõlmis Hollywoodis esimesed filmilepingud.
Tuhandete koorilauljate osalusel salvestatud toetusvideo Ukrainale levis hoogsalt üle maailma ja inspireeris rahvast annetama. Vaid poole tunniga koguti Eesti televaatajate abil üle 120 tuhande euro.
Rakvere teatri endine peanäitejuht ja praegune riigikogu liige Üllar Saaremäe (Isamaa) tunnistas, et talle tuli Vene Teatrist peagi lahkuva Filipp Lossi Eesti-vastane jutt suure üllatusena.
Teatrikriitik Margot Visnap kirjutas Julia Augi lavastusest «Ema, kas meie kass on ka juut?».
Aimar Altosaar arvustas Wagneri endise palgasõduri Marat Gabidullini raamatut «Mina, Wagneri armee komandör».
20. novembril suri kitarrist, laulja ja helilooja Riho Sibul, kes saadetakse viimsele teekonnale esimese advendi pühapäeva pärastlõunal. Galerii näitas Sibula liigutavat ärasaatmist, mis toimus Tallinnas, Jaani kirikus.
Viaplay telesari «Kes tappis Otto Mülleri?» nomineeriti Genfi rahvusvahelise filmifestivali parima teleseriaali tiitlile.